KontaktKontakt
HomeInovácieVýskum a inovácie

Inovácie sú od samého začiatku neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti Pfizer. Pfizer, ako svetový líder v oblasti výskumu a vývoja nových originálnych liekov, naplno využíva nové technológie, svoje skúsenosti a obrovský výskumný potenciál na neustále zlepšovanie liečby a skvalitňovanie ľudského života. Už teraz myslí na budúcnosť, preto až 20% hodnoty každej predanej tablety vráti späť do výskumu a vývoja nových originálnych liekov, prinášajúc tak nádej aj pre budúce generácie. Globálne v roku 2017 investovala spoločnosť Pfizer do výskumu a vývoja liekov približne 7, 6 miliárd dolárov. Pfizer sa tak zaraďuje medzi päť najväčších inovatívnych farmaceutických spoločností na svete.

Spoločnosť Pfizer má 9 hlavných výskumných centier v rôznych kútoch sveta a zamestnáva viac ako 12 000 vedcov a výskumníkov. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o výskumných centrách stačí ak kliknete na tento odkaz PFIZER VÝSKUMNÉ CENTRÁ.

Výskum nových liekov

Výskum a vývoj nového lieku trvá priemerne 15 rokov, pričom za poslednú dekádu sa náklady na jediný inovatívny liek viac ako zdvojnásobili a predstavujú v priemere 2,6 miliardy dolárov. V tejto sume sú zahrnuté aj výdaje na molekuly, ktoré sa liekmi nestali. Zvýšené náklady súvisia aj s tým, že výskum sa dnes zameriava na nové oblasti, kde nie je veľa poznatkov a preto je riziko zlyhania oveľa väčšie.

Pfizer sústreďuje svoje zdroje na inovatívne a tzv. first-in-class molekuly s novým mechanizmom účinku. Tých je zhruba 70 % z celkových 7 000 molekúl, ktoré sú v súčasnosti v rôznych štádiách výskumu po celom svete. Momentálne sa výskum zameriava najviac na oblasť ako je onkológia, zriedkavé ochorenia, neurológia, autoimunitné a iné závažné zápalové ochorenia.

Ak vás zaujíma akým smerom sa uberá výskum nových liekov vo Pfizeri kliknite na odkaz PFIZER VÝSKUM.

O nás Produkty Inovácie Kariéra Transparentná spolupráca Novinky Ochrana osobných údajov O súboroch cookiesPodmienky používania Kontakt Copyright © 2021 Pfizer
PP-UNP-SVK-0004
Posledná aktualizácia: 09/2022
Všetky práva vyhradené. Pfizer LUXEMBOURG SARL, o.z. , Pribinova 25, 811 09 Bratislava